Kurzy Umění porodní asistence a Rebozo pro porodní asistentky se konaly na FZS

Další vzdělávání Seminář Studující

Porodní asistentky přivítaly lektorku a mentorku porodní praxe Annu Kohutovou, která předala účastnicím kurzu informace z praxe.

Ve dnech 27. a 28. března uvítala Fakulta zdravotnických studií Západočeské univerzity v Plzni vzácnou návštěvu – lektorku porodní asistence Annu Kohutovou, která dorazila až z Havířova. Anna Kohutová připravila kurzy pro porodní asistentky z praxe a pro studentky oboru Porodní asistence.

„V průběhu dvou nabitých kurzů, Umění porodní asistence a Rebozo, se probralo mnoho zajímavých informací z porodní asistence a došlo i na praktické tréninky. Porodní asistentky z praxe i naše studentky tak měly možnost si vyzkoušet zevní vyšetření těhotné ženy, podporu těhotenského bříška podvazovými šátky či opečování ženy v těhotenství, při porodu a po porodu šátkem rebozo,“ hodnotí průběh této vzdělávací akce vedoucí katedry ošetřovatelství a porodní asistence FZS Jiří Frei.

Vzdělávací akci finančně podpořil Nadační fond Propolis 33.

Bylo nám ctí setkat se s porodní asistentkou Annou Kohoutovou na půdě FZS.

Fakulta zdravotnických studií

Lucie Brůžková