Stážisté z Etiopie získávají na ZČU ekonomické minimum

Od 19. do 26. října pobývá na Fakultě ekonomické ZČU sedm zaměstnanců etiopského ministerstva průmyslu a místní univerzity.

„Úkolem naší fakulty je vyškolit stážisty v jakémsi ´ekonomickém minimu´, které pak zúročí v praxi,“ uvedl proděkan pro vnější vztahy Jiří Preis.

Stážisté se například dozvědí, jak sestavit podnikatelský plán, jaký je vztah nabídky a poptávky, na která rizika si musí dát při podnikání pozor, jak se rozhodují zákazníci, naučí se základní aspekty analýz podnikatelského prostředí a klíčové aspekty finančního managementu. Budou připravovat i vlastní případové studie a konzultovat je s lektory. Podniknou rovněž exkurze do zemědělských a potravinářských podniků - navštíví mimo jiné farmářský obchod Náš grunt U Lidušky, který byl vybrán jako modelový příklad dobré praxe pro budoucí etiopské podnikatele.

Více informací naleznete v tiskové zprávě.

Etiopští stážisté na ekonomické fakultě

Fakulta ekonomická

Kamila Kolářová