Na Západočeské univerzitě začal týden věnovaný designu

DesignMeeting 2015 nabídne po dobu pěti dní přednášky, workshopy, výstavy i předávání prestižních cen.

Do budovy Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara se 26. října sjeli zástupci vysokých uměleckých škol z Evropy i ze světa, kteří zde představí svou tvorbu. Program obohatí udělení Cen Ladislava Sutnara, Výroční ceny Registru uměleckých výstupů a Ceny DesignMeetingu. Akce reflektuje rostoucí význam kreativních průmyslů v současné evropské ekonomice, mapuje práci uměleckých škol a podporuje výměnu know how. Programu DesignMeetingu 2015 se zúčastní desítky škol a osobností z České republiky, Francie, Španělska, USA, Taiwanu, Polska, Dánska, Nizozemí, Itálie, Maďarska a dalších zemí.

Jedinečnou akci zahájili v pondělí 26. října v budově umělecké fakulty rektor Západočeské univerzity v Plzni Miroslav Holeček, děkan fakulty Josef Mištera či ředitel společnosti Plzeň 2015 Jiří Suchánek. Program DesignMeetingu je zdarma přístupný široké veřejnosti.

Děkan Mištera při zahájení DesignMeetingu

DesignMeeting zahájil také ředitel Plzně 2015 Jiří Suchánek