Pedagogická fakulta pořádá konferenci plnou nápadů

Další ročník mezinárodní setkání učitelů angličtiny se pod názvem "Ideas That Work" odehraje 7. listopadu.

Jednodenní konferenci učitelů a odborníků na anglický jazyk z různých typů škol a vzdělávacích institucí pořádá v prostorách plzeňského gymnázia na Mikulášském náměstí katedra anglického jazyka Fakulty pedagogické ZČU ve spolupráci s Bridge Publishing House. Letos se podobně jako v předchozích letech tohoto profesního setkání probíhajícího v anglickém jazyce zúčastní přes 200 hostů z celé České republiky i zahraničí. Budou mezi nimi i vystavovatelé z řad nakladatelů, prodejců výukových material a institucí spojených s výukou anglického jazyka.

Hlavním hostem konference bude Fiona Mauchline, která se věnuje výuce anglického jazyka, vzdělávání učitelů a tvorbě výukových materiálů pro nakladatelství Macmillan. Po slavnostním zahájení a hlavním příspěvku si účastníci ve zbytku dne mají možnost vybrat z více než 30 prezentací, zaměřených na širokou škálu problematiky souvisejí s výukou anglického jazyka na všech úrovních vzdělavacího systému, vysoké školy nevyjímaje. Letos poprvé bude v rámci konference vyhrazena jedna místnost pro práci a semináře zaměřené na efektivní práci s iPady ve výuce anglického jazyka.

Gabriela Klečková

26. 10. 2015