Fakulta ekonomická oslavila čtvrtstoletí své existence

V sobotu 24. října si zaměstnanci i absolventi fakulty připomněli 25 let od jejího založení.

V  rámci oslav 25. výročí založení Fakulty ekonomické ZČU zavítaly desítky absolventů do budov v Husově a Tylově ulici, kde se mohli setkat se svými někdejšími pedagogy. Připomenout si historii a nahlédnout do současnosti mohli mimo jiné i díky vystaveným fotografiím.

Hlavní část oslav probíhající v malém sálu Měšťanské besedy zahájil rektor ZČU Miroslav Holeček. Po úvodním hudebním vstupu smíšeného pěveckého sboru Canticorum, jehož členy jsou i někteří absolventi fakulty, pronesli své zdravice emeritní děkani fakulty Jiří Beck a Milan Hrdý. Následoval proslov současného děkana Miroslava Plevného, jenž mimo jiné připomněl, že důležitá je i podpora personálního růstu těch, kteří fakultu tvoří.

Na hlavní část programu poté navázaly neformální debaty účastníků oslav, kteří tak společně zavzpomínali na historii fakulty. Koho by zajímalo, jak se fakulta vyvíjela, může nahlédnout do almanachu dostupného na webových stránkách fakulty.

Ing. Pavlásek a doc. Beck

Fakulta ekonomická