ZČU rozvíjí oblast tradiční čínské medicíny

Ve dnech 12. a 13. listopadu navštívila Fakultu zdravotnických studií ZČU delegace z partnerské univerzity Zhejiang Chinese Medical University vedená prorektorem Junwei Li.

Jejími členy byli zároveň náměstci ředitelů třech nemocnic, přidružených k této univerzitě. Návštěva se uskutečnila v návaznosti na slavnostní podepsání smlouvy o partnerství v červnu tohoto roku. Diskutovalo se zejména o možnostech rozšíření spolupráce v oblasti tradiční čínské medicíny, týkající se především kateder fyzioterapie a ošetřovatelství. Této tématice se v samostatné přednášce věnoval prof. Gao Xiangfu, kterého si poslechlo více než sedmdesát studentů fakulty z celkového počtu sta účastníků. Pro oblast tradiční čínské medicíny jsou k dispozici také dvě stipendia, která fakulta využije v následujícím letním semestru.

Fakulta zdravotnických studií

Kamila Kolářová