Západočeská univerzita se přihlásila k principům otevřeného přístupu

11. listopadu podepsala Berlínskou deklaraci o otevřeném přístupu ke znalostem v přírodních a humanitních vědách.

V souladu s tímto závazkem pracuje na rozšíření otevřeného digitálního úložiště pro sdílení výsledků vědy a výzkumu.

V Univerzitní knihovně ZČU proběhl od 19. do 25. října tradiční Open Access Week – Týden otevřeného přístupu. Univerzita v rámci zapojení do této mezinárodní propagační akce upozornila na svoji digitální knihovnu a na možnosti zajištění otevřeného přístupu k publikovaným výsledkům vědy a výzkumu. V návaznosti na Open Access Week podepsal prorektor ZČU pro výzkum a vývoj Tomáš Kaiser Berlínskou deklaraci o otevřeném přístupu. Západočeská univerzita v Plzni se tak připojila k ostatním vědeckým pracovištím v České republice i ve světě, která se rozhodla přihlásit k principům Open Access, a stala se 527. signatářem deklarace.

Více informací naleznete v tiskové zprávě.

Kamila Kolářová

25. 11. 2015