Tým z fakulty aplikovaných věd přivezl bronz ze Seattlu

Dva geomatici z fakulty aplikovaných věd získali skvělé třetí místo v konkurenci týmů z celého světa v prestižní mezinárodní soutěži konané v Seattlu.

Student oboru Geomatika František Kolovský a junior researcher z centra NTIS Jan Ježek uspěli v soutěži ACM SIGSPATIAL Cup 2015 pořádané při konferenci ACM SIGSpatial 2015 (International Conference on Advances in Geographic Information Systems) od 3. do 6. listopadu v Seattle, Washington. Tato konference je považována za jednu z "top 3" mezi vědeckými konferencemi na světě v oboru GIS. Samotné soutěže se každý rok účastní okolo 30 týmů z celého světa.

Tématem letošního čtvrtého ročníku byl návrh a implementace vhodného algoritmu pro hledání nejkratší cesty v silniční síti s náhodně umístěnými překážkami. Se svým řešením založeným na dvousměrném Dijkstra algoritmu dosáhli třetího nejlepšího hodnocení pro kritéria délky nalezené cesty, časové náročnosti jejího průchodu i času výpočtu takovéto cesty. Právem si tak odnesli bronzové ocenění.

Fakulta aplikovaných věd

02. 12. 2015