Fakulta strojní si připomněla 65 let technického vzdělávání

Slavnostní zasedání spojené s vernisáží výstavy o jaderné energetice se uskutečnilo 1. prosince.

Na zasedání uspořádaném při příležitosti 65 let technického vzdělávání v Plzni promluvil prorektor Západočeské univerzity v Plzni Vladimír Duchek, děkan Fakulty strojní ČVUT Michael Valášek, technický náměstek Pilsen Tools Miloslav Kesl, předseda Okresní hospodářské komory Plzeňsko Miloslav Zeman a děkan Fakulty strojní ZČU Milan Edl. Účastníci slavnostního shromáždění se poté přesunuli z univerzitní posluchárny EP 110 do budovy strojní fakulty, kde probíhala vernisáž výstavy "60 let jádra". Tu osobně zahájil František Hezoučký, někdejší ředitel jaderné elektrárny Temelín a jeden z našich největších jaderných expertů, který vyučuje na ZČU a ČVUT.

Fakulta strojní

Kamila Kolářová