Ministryně školství ocenila absolventku Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara

Absolventka ateliéru Ilustrace Alena Krchová převzala 1. prosince ocenění na půdě Senátu Parlamentu ČR v Praze.

Na Cenu ministryně školství, mládeže a tělovýchovy pro vynikající studenty a absolventy studia ve studijním programu a za mimořádné činy studentů nominovala Alenu Krchovou vedoucí ateliéru Komiks a ilustrace pro děti Barbara Šalamounová. Svou nominaci odůvodnila výbornými výsledky této studentky po celou dobu jejího studia, jejím mimořádným úsilím a nasazením, pracovitostí a talentem. Alena Krchová se ve své práci zaměřila především na dětský svět, kterému rozumí velmi dobře. Právě v této oblasti umění jde o velmi důležitý aspekt, vzhledem k tomu, že dětský ilustrátor je zvlášť odpovědný za své práce, neboť jimi ovlivňuje první názory dětí a jejich pohledy na svět, a potažmo i na kulturu.
Mezi další důvody nominace patřilo vysoké nasazení studentky zejména v posledním roce studia, kdy vytvořila vynikající diplomovou práci - dětskou pohyblivou pop-up knihu na vlastní téma s názvem „Jednoho podzimního dne“ spolu s celou sérií hraček vhodných k tématu. Studentka se navíc aktivně podílela i na projektech spolupráce v rámci Evropského hlavního města kultury 2015.

Interaktivní kniha s motivy zvířat – otáčením listů vznikají nové veselé kombinace zvířat

Diplomová práce – interaktivní dětská pop-up kniha „Jednoho podzimního dne“

02. 12. 2015