Na ZČU zavítá muzikál Probuzení jara

9. prosince ve 13.30 hod. se jeho tóny rozezní univerzitní knihovnou na Borech.

Soubor muzikálu a operety DJKT zde představí několik písní z amerického poprockového muzikálu Spring Awakening, který v roce 2007 posbíral všechny hlavní ceny Tony Awards, a to za nejlepší muzikál, nejlepší hudbu a nejlepší orchestraci. Broadwayská nahrávka Spring Awakening získala v následujícím roce cenu Grammy za nejlepší muzikálové album.

Německý dramatik Frank Wedekind věnoval svou kdysi tak skandální tragédii dětství a dospívání rodičům a učitelům, podle něj lidem totálně netečným a lhostejným k potřebám mladé generace. Nové pojetí amerických autorů - libretisty Stevena Satera a skladatele Duncana Sheika - je v podobě poprockového muzikálu naprosto novátorské. Příběh skupiny mladých lidí na sklonku 19. století v jejich adaptaci nabývá zcela současného charakteru a jeho poselství je strhující. Stále živé problémy mezi rodiči a dětmi, mezi dětmi a učiteli, osobní ambice, touhy, frustrace, komplexy, rebelantství, neinformovanost, naivita, pokrytectví, vzájemné nepochopení, předsudky, maloměšťáctví - to vše včetně sexuality a prvních erotických zážitků je tu odkryto s odvahou, nekompromisností a přirozeností mladým lidem vlastní.

Kamila Kolářová

02. 12. 2015