V Chebu naplnili kýbl krve. Již po pětačtyřicáté

Tradiční studentskou akci ekonomické fakulty Kýbl akademické krve letos podpořili i členové USK Akademik.

Na chebské transfúzní stanici se v pondělí 30. listopadu sešlo sedm statečných, aby darovali svou krev. Již na 45. ročník akce nazvané Kýbl akademické krve dorazily i dvě zcela nové dobrovolné dárkyně krve Alena Vrbová a Tereza Venturová, studentky třetího ročníku ekonomické fakulty.

Kýbl akademické krve se zrodil v zimním semestru akademického roku 1993/94 jako „produkt“ cvičení tehdy nově vyučovaného předmětu Propagace. Úkolem studentů bylo využít teoretických principů marketingové komunikace, prověřit své komunikační schopnosti a přesvědčit další studenty k hromadnému odběru. První odběr se uskutečnil 9. prosince 1993 za účasti 36 dárců, z nichž 12 studentů si vyzkoušelo dárcovství poprvé v životě. Název Kýbl akademické krve byl zvolen proto, že obsah této nádoby představuje 15 litrů, což je možné zajistit odběrem 30 dárců. To je zároveň optimální počet z hlediska pracovního režimu transfuzní stanice.

Čekání na první odběr v životě.

Po oběru je nutné se řádně posilnit.

Fakulta ekonomická

07. 12. 2015