Ceny Ladislava Sutnara 2015 rozdány

Cena Ladislava Sutnara, udělovaná každoročně Fakultou designu a umění Ladislava Sutnara, má v letošním výjimečném roce, kdy je Plzeň Evropským hlavním městem kultury, hned 9 laureátů.

Cenu Ladislava Sutnara udělovala fakulta již počtvrté. I tentokrát si pro ni do Plzně přijely výrazné umělecké osobnosti i zástupci významných kulturních a uměleckých institucí. Ocenění je předáváno žijícím českým i zahraničním umělcům za výjimečné výkony na poli výtvarného umění, především užitého umění a designu, případně i v souvislosti s jejich pedagogickým působením. Cena může být udělena i institucím, které svým programem a aktivitou podporují moderní umění a design.

Laureáty vybírá odborná porota složená z členů Umělecké rady Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara.

Slavnostní udílení Ceny Ladislava Sutnara 2015 bylo letos součástí bohatého programu mezinárodního setkání vysokých uměleckých škol DesignMeeting 2015 pořádaného Fakultou designu a umění Ladislava Sutnara.

Přehled letošních laureátů:

Milan Grygar / CZ
William Lobkowicz a Lobkoviczké sbírky / USA-CZ
Lech Majewski / PL
R. Roger Remington / USA
Jan Solpera / CZ
AIGA, the professional association for design / USA
Art Institute of Chicago / USA
Museum of Modern Art / USA
Plzeň 2015, o.p.s. a předseda správní rady Mgr. Martin Baxa / CZ

Bližší informace k letošním laureátům a důvodům ocenění najdete zde.

William a Alexandra Lobkowiczovi přebírají ocenění pro Lobkowiczké sbírky

Perrin Drumm přebírá ocenění za profesní organizaci designu AIGA

Juliet Kinchin přebírá ocenění za Museum of Modern Art v New Yorku

Martin Baxa přebírá ocenění pro Plzeň 2015, o.p.s.

Ocdnění získal i prof. Jan Solpera

Prof. Grygar převzal ocenění pro svého otce, výtvarníka Milana Grygara

Další držitel ceny Roger Remington působí na Rochester Institute of Technology v New Yorku

Předávání Ceny Ladislava Sutnara se každoročně koná v obřadní síni plzeňské radnice