Rakouské studenty zaujala možnost studovat v Plzni fyziku a stavební inženýrství

ZČU představila na vídeňské univerzitě svou nabídku pro rakouské studenty technických oborů.

Západočeská univerzita v Plzni přijala pozvání z International Office na TU Wien zúčastnit se informačního dne na vídeňské univerzitě Technische Universität Wien. Den informací pojmenovaný Time TU Go! se odehrál v úterý 1. prosince. Možnosti studia na ZČU zde prezentovaly Jana Ovsjanniková a Lucie Šmuclerová z pracoviště zahraničních vztahů. Studenti z rakouské univerzity projevili největší zájem o studium fyziky a stavebního inženýrství. V jednání je nyní rozšíření meziinstitucionální smlouvy na obor fyzika.

Kromě ZČU se na Dni informací prezentovali i zástupci dalších zahraničních vysokých škol, jako např. Ecole Centrale Paris, Tomsk Polytechnic University, ENSTA Paris Tech nebo Universidad Politecnica de Valencia, i jiných organizací, např. Fulbright Commision, Asia Exchange, DAAD, Marshall Plan Scholarship či studentská organizace ESN.

Budova Technische Universität Wien

09. 12. 2015