Další socha pro Lochotín se představí již v úterý

Slavnostní odhalení druhé z trojice soch vytvořených FDULS pro městský obvod Plzeň 1 proběhne 15. 12. v 15.30 hodin v parku nad OC Remus na Lochotíně.

Autorem další sochy určené pro první plzeňský obvod je Benedikt Tolar z ateliéru Socha a prostor, který svou kovovou plastiku nazval Chybička - Obritrek.

Stala se chyba? Kovová plastika připomínající obří cvičební nástroj je autorovou reakcí na četná sportoviště pod širým nebem, kde různé kovové nástroje, do jisté míry připomínající sochy, čekají, často marně, na své využití. Tolarův poněkud rozměrnější Obritrek je tvarově modifikovanou obdobou takových nástrojů.  Zároveň i tímto hledá odpovědi na otázku, co vše patří a nepatří do veřejného prostoru.

Více najdete na stránkách fakulty.

Kateřina Martínková

09. 12. 2015