Střelci ZČU mají medaile z akademického mistrovství

Západočeská univerzita v Plzni hostila 12. února Akademické mistrovství ČR v halové lukostřelbě a ziskem čtyř medailí se stala nejúspěšnější univerzitou turnaje.

Na turnaj se sjelo 25 účastníků ze šesti univerzit. Západočeskou univerzitu v Plzni reprezentovali tři střelci. Tadeáši Kalvasovi nikdo ze soupeřů neodolal a po právu tak získal zlatou medaili. Mezi ženami kralovala Jana Cimická, která obhájila loňskou stříbrnou pozici. Třetí medaili mezi jednotlivci přidala Veronika Bárová, která vystřílela bronz. Tým ZČU byl zároveň favoritem v soutěži družstev, což potvrdil vítězstvím a ziskem zlaté medaile.

Celkem si tedy ZČU připsala čtyři medaile a dva tituly mistrů ČR a stala se tak nejúspěšnější univerzitou na turnaji. Blahopřejeme!

Podrobně si o průběhu turnaje můžete přečíst na stránkách KTS.

Kamila Kolářová

23. 02. 2016