Výstava Hele, kniha... se představí již po čtvrté

Expozice knižní tvorby zavítá ve čtvrtek 3. března do Kadaně.

Výstava Hele, kniha… ukazuje rozmanité práce studentů Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara, které se zabývají různými pojetími knihy. Kniha se zde představí jako svébytné nejen informační, ale také umělecké médium, jehož možností zpracování je nespočetně. K vidění budou ručně vázané knihy šité japonskou či koptskou vazbou, tedy tradiční knihařská práce. Tradiční je také práce s ručním papírem, přičemž méně typická, ale o to pozoruhodnější je práce s barvenou papírovinou, která je využita pro tvorbu knižní ilustrace. K vidění jsou také skládaná leporela z různých materiálů, rozmanitého způsobu zpracování a rozličných formátů. Největšími knihami lze procházet, jiné lze otevřít a „vstoupit“ do nich. Vystaven bude také komiks, který se zde objevuje především v podobě plzeňských pověstí, historie města a slavných osobností Plzně.

Kateřina Martínková

27. 02. 2016