Děti nahlédly do tajemství archeologie

Katedra archeologie filozofické fakulty představila žákům 1. stupně zábavnou formou práci archeologa.

V rámci předmětu Vlastivěda pro období pravěk připravila katedra archeologie pro žáky prvního stupně 15. ZŠ  prezentaci o archeologii. Zábavnou formou se tak dozvěděli, co archeologie zkoumá, jaké používá metody a seznámili se s konkrétními archeologickými artefakty i ekofakty. Děti si sami na chvíli vyzkoušely práci archeologa. Prezentace probíhala formou skupinové diskuse, kdy bylo možno v rámci menších skupinek využít pružné interakce mezi přednášejícími a dětmi. Zpětná vazba od dětí byla plná nadšení, dokonce tuto praktickou hodinu označili jako nejlepší hodinu školního týdne. Další prezentace budou probíhat dle zájmu základních škol a časových možností pracovníků a doktorandů katedry.

Fakulta filozofická

15. 03. 2016