Vítězné komiksy jsou k vidění v Galerii Nad schody

Galerie v budově elektrotechnické fakulty představuje tři vítězné práce studentek Sutnarky ze soutěže CZ KOMIKS.

Studenti a studentky ateliéru komiks a dětská ilustrace se v této soutěži pravidelně umisťují na stupních vítězů. Letos je to ale poprvé, kdy obsadili první tři místa. Návštěvníci výstavy v Galerii Nad schody si tak mohou přečíst nejen komiks Slyš mě od Kamily Pokorné, který získal hlavní cenu, ale i fantazijní příběh Procházka od Ester Kuchynkové nebo vyprávění Ecce Homo autorky Anny Kucharčíkové, věnující se aktuálnímu dění.

Tři vítězné komiksy doplňují dva příběhy na téma Pokušení od autorů Víta Kováře a Oldřicha Holinky, které vznikly v letošním roce v rámci mezinárodní soutěže konané v Luzernu (Švýcarsko) v souvislosti se zdejším komiksovým festivalem Fummetto. Studenti ateliéru komiks a dětská ilustrace se soutěže zúčastnili s 15 pracemi, které budou na festivalu Fummetto k vidění letos v dubnu.

06. 04. 2016