Studenti z ústecké umělecké fakulty hostují v Galerii Ladislava Sutnara

Ateliér sklo Fakulty umění a designu UJEP představuje v plzeňské galerii výstavu s názvem Unlimited.

Po celý duben je v Galerii Ladislava Sutnara k vidění výstava , která nahlíží do ateliéru skla Fakulty umění a designu UJEP v Ústí nad Labem. Unlimited, v překladu neohraničený nebo neomezený, vystihuje na jedné straně šíři uměleckých kategorií, materiálů i technologií, jež studenti ve své tvorbě využívají, a zároveň naznačuje nastavený program ateliéru, věnující se volnému umění i designu. Ilja Bílek posluchače neomezuje tématem, dokonce ani skleněnou hmotou. Intenzivně je však vede k rozvíjení základních výtvarných disciplín, jež jsou nedílnou součástí studia. Hledání kompozičních řešení nejen v prostoru, ale také v ploše grafických technik, kresby či malby následně aplikují v návrzích nápojového skla, šperků, ale i volných sochařských objektech či grafice.

06. 04. 2016