Běhu s rektorem se zúčastnilo 52 statečných dvojic

I přes nepřízeň počasí se ve středu 27. dubna uskutečnila další z akcí v rámci oslav 25 let Západočeské univerzity, Běh s rektorem. Ve štafetovém závodě zvítězila dvojice Jan Majer a Pavel Olič z pedagogické fakulty.

Vítězové uběhli trasu vedoucí kolem univerzitního kampusu v čase 22:20, na 2. místě se umístila dvojice František Mach a Tomáš Bystřický z elektrotechnické fakulty s časem 23:20 a třetí byli Jan Bielik a Richard Pytelka, kteří uvedenou trasu zvládli v čase 24:10. S číslem 1 startoval rektor ZČU Miroslav Holeček ve dvojici s prorektorem pro studijní a pedagogickou činnost Ladislavem Čepičkou, kteří skončili přesně uprostřed, na 27. místě, a nechali tak za sebou řadu studentů.

Po ocenění nejrychlejších běžců následovalo ještě vyhlášení výsledků celouniverzitní soutěže sportovních týmů studentů a zaměstnanců "O pohár rektora". Pohár převzal děkan vítězné fakulty aplikovaných věd Miroslav Lávička.

Obě akce doprovodila Kapeláž, soutěžní přehlídka studentských kapel, ve kterých účinkují studenti ZČU.

Děkujeme všem zúčastněným! Fotogalerie jsou ke zhlédnutí zde.