Květen patří oslavám 30 let Univerzity třetího věku

Koncert Zaměstnanci

Univerzita třetího věku (U3V) Západočeské univerzity v Plzni slaví v tomto akademickém roce významné výročí. Při té příležitosti zve na dvě kulturní akce.

Univerzita třetího věku ZČU si tento měsíc připomene výročí 30 let od svého vzniku promítáním letního kina i koncertem.

Ve čtvrtek 18. května jsou všichni srdečně zváni na promítání české komedie Srdce na dlani. Letní kino se uskuteční pod širým nebem před Univerzitní knihovnou v kampusu ZČU. Předpokládaný začátek bude dle světelných podmínek ve 21 hodin.

Následující týden, v úterý 22. května, proběhne od 16 hodin v aule budovy ZČU v Jungmannově ulici koncert kapely Tabasker. Kapela zahraje k tanci i poslechu směsici lidové hudby, těšit se můžete na rytmy klezmeru, gypsy, balkánu a folkloru.

„Univerzita třetího věku Západočeské univerzity v Plzni zahájila činnost v akademickém roce 1992–93. V prvních letech byly studijní kurzy smíšené, šlo o přednáškové cykly z různých oborů. V roce 1995 bylo zahájeno monotematické semestrální studium pedagogiky, psychologie a literatury,“ říká vedoucí U3V Magdalena Edlová.

„Za 30 let jsme společně ušli velký kus cesty. Dnes učíme v 19 městech, nabízíme 66 kurzů prezenčních a sedm online. Přednášky navštěvuje prezenčně 1849 seniorů a 221 studuje online,“ dodává Magdalena Edlová.

Markéta Brůžková

12. 05. 2023