Archeologové se setkali na mezinárodní konferenci ARGE 2023 v Plasích

Konference Spolupráce Věda

Katedra archeologie Fakulty filozofické Západočeské univerzity v Plzni se stala pro letošní rok pořadatelem mezinárodní archeologické konference.

Od 21. do 24. června se v Plasích uskutečnil další ročník mezinárodní konference ARGE (Archäologische Arbeitsgemeinschaft Ostbayern/ West- und Südböhmen/ Oberösterreich), kterou letos pořádala katedra archeologie Fakulty filozofické ZČU.

Konference představuje v rámci celé střední Evropy unikátní platformu sdružující profesionální i amatérské archeology a archeoložky, studující archeologie i odborníky a odbornice z příbuzných oborů ze tří sousedních států.

V pořádání konference se každoročně střídají regiony Dolního Bavorska, Horní Falce, Horního Rakouska, jižních a západních Čech. Pro katedru archeologie bylo ctí uspořádat již 31. ročník s tématem Nové archeologické výzkumy a projekty v zájmové oblasti.

Fakulta filozofická

katedra archeologie FF ZČU