Karel Šimka nositelem Randovy medaile

Absolventi Univerzita Úspěchy

Součástí slavnostního zasedání Jednoty českých právníků bylo v pátek 20. října předávání medailí Antonína rytíře Randy. Hostilo je tradiční prostředí Vlasteneckého sálu pražského Karolina.

Mezi šesti významnými představiteli právnické obce, kterým byla medaile Antonína rytíře Randy letos udělena, je i absolvent a pedagog Fakulty právnické ZČU, předseda Nejvyššího správního soudu Karel Šimka. Stříbrnou Randovu medaili převzal z rukou předsedy JČP Pavla Rychetského.

Dalšími oceněnými byli advokát a historik Lubomír Činka, advokátka a redaktorka Zpravodaje Jednoty českých právníků Jana Jindrová, advokát Petr Aulický, děkan Právnické fakulty UK Radim Boháč a soudce Nejvyššího správního soudu Tomáš Langášek. Součástí slavnostního ceremoniálu byla i přednáška předního českého romanisty, člena Vědecké rady FPR ZČU Michala Skřejpka na téma Zneužití práva.

Jednota českých právníků uděluje Medaili Antonína rytíře Randy každoročně již od roku 1992, k jejím nositelům patří kromě Karla Šimky i další osobnosti, které pedagogicky působily či působí na FPR – Karel Čermák, Stanislav Balík st. (in memoriam), Josef Baxa, Jan Musil a Stanislav Balík.

Karlu Šimkovi k udělení této prestižní medaile ze srdce gratulujeme.

Fakulta právnická

Stanislav Balík