Univerzitní volejbalová liga 2023/2024 odstartovala na ZČU

Sport Studující Úspěchy

Mužský tým Západočeské univerzity v Plzni je po prvním kole UVL první, ženskému týmu patří druhé místo.

Západočeská univerzita hostila v pondělí 30. října 1. kolo Univerzitní volejbalové ligy (UVL) 2023/2024, kterého se zúčastnilo pět mužských a pět ženských týmů z domácí univerzity, Jihočeské univerzity, České zemědělské univerzity, Univerzity Karlovy a Univerzity Jana Evangelisty Purkyně.

Úroveň volejbalu v UVL se každým rokem zvedá, a proto byly k vidění krásné vyrovnané výkony. Fakt, že 12 z 19 zápasů skončilo v tiebreaku, vyrovnanost velmi dobře vystihuje.

Reprezentace ZČU si v mužské i ženské kategorii vedla výtečně. Muži vyhráli všechna svá utkání, a tak se nacházejí v tabulce po 1. kole na 1. místě, ženy pouze jednou zaváhaly, a tak jim připadlo 2. místo za týmem Jihočeské univerzity. Gratulujeme!

Výsledky naleznete na profilu @univerzitnivolejbal a za nádherné fotky děkujeme @vratapolivka_photo.

2.kolo UVL se koná 21. 11. znovu v Plzni. Přijďte se podívat a zafandit našim reprezentantům a reprezentantkám.

Tabulka muži

1. ZČU - 9 bodů