Slavnostní zasedání katedry ústavního a evropského práva FPR na zámku v Lužanech

Univerzita Zaměstnanci

Ve středu 13. září se na zámku v Lužanech u Přeštic konalo slavnostní zasedání katedry ústavního a evropského práva Fakulty právnické Západočeské univerzity v Plzni.

Hlavním tématem slavnostního zasedání byly Hodnoty české demokratické státnosti. Úvodní slovo si vzala vedoucí katedry Monika Forejtová, na Historické otázky samosprávy v ústavním systému ČR odpověděl Václav Pavlíček.

Ostatní členové katedry pak diskutovali o aktuálních otázkách samosprávy ČR, o nálezech ÚS, (např. Nález Ústavního soudu Pl. ÚS 24/2023), o novelách (např. novela zákona o místních poplatcích, která má nabýt účinnosti dnem 1. ledna 2024), o přeshraniční spolupráci (Budujeme Evropu se zástupci místních samospráv (BELC)) a o energetických výzvách a limitech obcí a měst.

Fakulta právnická

Monika Forejtová