FZS hostila kolegu z partnerské španělské Universidad de Extremadura

International Spolupráce Studující

Dr. David Conde Caballero se seznámil s prostředím FZS Západočeské univerzity v Plzni a Fakultní nemocnice Plzeň.

Ve čtvrtek 18. ledna hostila Fakulta zdravotnických studií v rámci programu Erasmus+ Davida Conde Caballera, který působí na Faculty of Nursing španělské Universidad de Extremadura ve městě Cáceres.

Španělský kolega měl možnost seznámit se s naším univerzitním prostředím a prohlédl si odborné učebny spolu se simulačním centrem na FZS. Další částí naplánovaného programu byla i návštěva Urgentního příjmu ve FN Plzeň, s jehož chodem a prostorami jej seznámila doprovázející staniční sestra. Tato nemocniční exkurze byla pro kolegu velkým přínosem, neboť může předat informace španělským studujícím, kteří mají zájem o stáž na FZS.

Celou návštěvou se prolínala diskuze nad studentskými a učitelskými mobilitami a další vzájemnou spoluprací. Studující FZS studijního programu Všeobecné ošetřovatelství mají možnost vyjet v rámci navázané spolupráce do této španělské destinace a získat tak nezapomenutelnou zahraniční zkušenost.

Ceníme si navázané spolupráce s naší partnerskou Universidad de Extremadura!

Fakulta zdravotnických studií

Lucie Brůžková