Pracovní právo do škol

Přednáška Spolupráce

Studentky a studenty Církevního gymnázia Plzeň zaujala přednáška katedry pracovního práva a práva sociálního zabezpečení Fakulty právnické ZČU.

Kdo jiný by měl vědět o existenci pracovního práva a být varován před nástrahami sjednávání pracovních podmínek než středoškoláci, kteří vstupují na trh práce, byť zatím jen převážně z důvodu přivýdělku ke svému kapesnému?

S touto myšlenkou vznikl před lety projekt Pracovní právo do škol, s nímž Eva Benešová a Miroslav Hromada z katedry pracovního práva a práva sociálního zabezpečení Fakulty právnické Západočeské univerzity v Plzni navštívili v poslední únorový den Církevní gymnázium Plzeň.

Připravená prezentace se záhy stala velmi neformální, neboť studentky a studenti kladli dotazy, z nichž bylo patrné, že se s přednášenými problémy mnozí sami potýkají. Tak jim přejme, ať při prvních právních krůčcích klopýtají co nejméně!

Fakulta právnická

Miroslav Hromada