ZČU se představila na strojírenském veletrhu

Společnou expozici připravili zástupci oddělení transferu technologií, výzkumných center NTIS a RTI.

Na Mezinárodním strojírenském veletrhu, který se konal na brněnském výstavišti od 13. do 18. září, měla po několikaleté pauze zastoupení rovněž Západočeská univerzita v Plzni. Ve společné expozici představila speciální exponáty, výsledky aplikovaného výzkumu a komercializované technologie. Mezi nejatraktivnější exponáty patřil elektromotocykl Blue Elyctra a mechatronický model vícenásobného inverzního kyvadla.

MSV Brno je největší strojírenský veletrh ve střední a východní Evropě a jeho 57. ročníku se zúčastnilo 1504 vystavovatelů z 32 zemí světa a přes 75 tisíc návštěvníků. Letos rovněž mimořádně hostil zasedání vlády ČR a Svazu průmyslu a dopravy ČR. Kromě ZČU se zde představily další čtyři technické vysoké školy.

Na elektromotocykl ZČU se přišel podívat i bývalý kosmonaut Vladimír Remek.

Expozice ZČU na strojírenském veletrhu

Martin Nozar