Studetni strojní fakulty absolvovali letní jadernou školu na Ukrajině

Již podruhé se studenti a akademičtí pracovníci strojní fakulty společně s kolegy z Vysokého učení technického v Brně vydali na letní jadernou školu na Ukrajině. Šestý ročník letní školy s názvem Mládež a budoucnost jaderné energetiky se konal v zařízení Záporožské jaderné elektrárny od 2. do 14. července.
Na pozvání ukrajinského NAEK Energoatom se za Západočeskou univerzitu v Plzni zúčastnili z katedry energetických strojů a zařízení Oleksander Sarana, Petr Klavík, Tomáš Klíma, proděkan strojní fakulty Jan Zdebor a Jaroslav Synáč, vedoucí katedry energetických strojů a zařízení. Vysoké učení technické v Brně reprezentovali studenti Peter Mičian a Martin Jelínek. 

Letní jaderné školy se účastní především zástupci ukrajinských univerzit: Kyjevská národní univerzita, Kyjevský polytechnický institut, Charkovský polytechnický institut, Vinická národní technická univerzita, Národní univerzita - Lvovská polytechnika a Oděská národní polytechnická univerzita.
Letošní letní školu navštívilo přes 50 studentů a akademických pracovníků. Při jejím slavnostním zahájení účastníky školy oficiálně přivítal zástupce generálního ředitele elektrárny Alexandr Krivcov a představitel vedení NAEK Energoatom Grigorij Muljar spolu s dalšími představiteli elektrárny.
Hlavní náplní letní školy jsou přednášky akademických pracovníků, studentů a odborníků z praxe týkající se jak teoretických prací, tak provozních problémů z oblasti jaderné energetiky. Nedílnou součástí programu jsou také exkurze na zařízení Záporožské jaderné elektrárny. Letní škola má také svou kulturní a sportovní část, které se všichni aktivně účastní.

Galerie


Fakulta strojní

Kateřina MODRÁ

25.07.17


Sládek Václav Berka prozradí tajemství piva Pilsner Urquell


Studentské organizace

44

01.03.18


Děkan Fakulty elektrotechnické Zdeněk Peroutka byl inaugurován


Fakulta elektrotechnická

75

28.02.18


Smart City je silným pojítkem mezi městem a univerzitou


Celouniverzitní

175

14.03.18