O letní školu Univerzity třetího věku byl obrovský zájem

Posluchači Univerzity třetího věku ZČU nezahálejí ani o prázdninách. V červenci se uskutečnil čtvrtý ročník letní školy, během níž si mohli prohloubit a upevnit získané znalosti.

Posluchači z řad dříve narozených si i letos řekli: „Tak dlouho bez sebe a bez školy nevydržíme!" Všechny nabídnuté programy a exkurze letní školy byly okamžitě obsazené, přihlásilo se celkem 150 posluchačů, kteří si mohli vybrat z pěti aktivit. V rámci studijního kurzu Ochrana práv seniorů navštívili 11. července Krajský soud v Plzni, kde se jim věnoval jeho předseda Miloslav Sedláček. Druhý den posluchači „prošmejdili“ zákoutí zmizelé Plzně, a kdyby ve 20:15 nezačala průtrž mračen, možná by ani nešli domů, jak se jim výlet líbil. Ve stejný týden vyrazili také na Bečov nad Teplou, hrad a zámek s relikviářem sv. Maura, pod vedením Josefa Hložka z katedry archeologie. Ten pro účastníky připravil i výstup na Šibeniční vrch a tam je naučil vázat katovu smyčku. Hned v dalším týdnu se posluchači učili ocenit umění z doby normalizace za pomoci projektu Křížky a vetřelci. Poslední akcí byla exkurze do Prahy na výstavu 13 komnat První republiky, spojená s poznáváním Prahy.

Magdalena Edlová

28.07.17

Katedra germanistiky a slavistiky zve na přednášku o přesahu mezi němčinou, češtinou a maďarštinou

Fakulta filozofická