Mistrem světa v letním biatlonu je Tomáš Bystřický z elektrotechnické fakulty

Studentovi doktorského studijního programu Tomáši Bystřickému se podařilo v závodě smíšených štafet získat světový titul. Mistrovství světa se odehrálo na konci června v německém Suhlu.
Prvního mistrovství světa v Target sprintu se kromě Tomáše Bystřického zúčastnil i další student naší univerzity, David Tolar, kterému se podařilo dostat do finále a nakonec skončil na dvanáctém místě. Ve štafetě mužů pak obsadil čtvrté místo.
Target sprint je nejmladší a nejkratší disciplínou letního biatlonu, pálí se ze vzduchovky, dokud se nesestřelí 5 terčů. Před položkou vleže uběhne závodník 400 metrů, před stojkou totéž a pak ještě jednou cestou do cíle. Celý závod trvá zhruba šest minut, takže ani na vydýchání se před střelbou není čas.

Kateřina MODRÁ

22.08.17

Největší krajskou debatu kandidátů na prezidenta pořádá Akademický spolek studentů politických věd

20.11.17