Mistrem světa v letním biatlonu je Tomáš Bystřický z elektrotechnické fakulty

Studentovi doktorského studijního programu Tomáši Bystřickému se podařilo v závodě smíšených štafet získat světový titul. Mistrovství světa se odehrálo na konci června v německém Suhlu.
Prvního mistrovství světa v Target sprintu se kromě Tomáše Bystřického zúčastnil i další student naší univerzity, David Tolar, kterému se podařilo dostat do finále a nakonec skončil na dvanáctém místě. Ve štafetě mužů pak obsadil čtvrté místo.
Target sprint je nejmladší a nejkratší disciplínou letního biatlonu, pálí se ze vzduchovky, dokud se nesestřelí 5 terčů. Před položkou vleže uběhne závodník 400 metrů, před stojkou totéž a pak ještě jednou cestou do cíle. Celý závod trvá zhruba šest minut, takže ani na vydýchání se před střelbou není čas.

Kateřina MODRÁ

22.08.17

Děkani pedagogických fakult Česka a Slovenska se budou radit v Plzni

16.02.18