Letní škola JuniorFEL je napínavá i zábavná

Roboti z lega, blesky, 3D tisk, alternativní zdroje nebo hledání skrytého vysílače - to je 11. ročník letní školy JuniorFEL pro malé i větší nadšence do elektrotechniky, která na Západočeské univerzitě probíhá v posledním srpnovém týdnu.

Letní školu pořádá Fakulta elektrotechnická ZČU a je o ni každoročně obrovský zájem mezi žáky 5.–9. tříd základních škol či primy až kvarty víceletých gymnázií. Novinkou v letošním roce je [JuniorFEL2] pro studenty netechnických středních škol ve věku 16–19 let. Ti všichni se zde seznamují srozumitelnou a hravou formou se základními poznatky a zajímavostmi v oborech elektrotechnika a elektronika. Během týdne se například dozvědí, co je elektřina, jak vznikají blesky, jak si vytvořit elektrický obvod, jakým způsobem se šíří rádiové vlny, co pohání tramvaje a trolejbusy a jak funguje gyroskop. Vyzkoušejí si rovněž naprogramovat robota, poměřit své síly při výrobě elektřiny nebo odhalit skrytý vysílač. V pátek 1. září je čeká slavnostní promoce, při které budou všem studentům předány absolventské diplomy.

Fakulta elektrotechnická

Kamila Kolářová

Vedení pedagogické fakulty se setkalo s řediteli škol

Spolupráce Univerzita