Studenti a zaměstnanci ZČU se i v nové sezoně Divadla J. K. Tyla mohou těšit na vstupenky se slevou

Plzeňské divadlo na tuto sezonu nachystalo 24 nových titulů a dvě obnovené premiéry. Studenti mohou i nadále využívat takzvané lastminute – po předložení studentského průkazu zakoupí vstupenky na vybrané reprízy za symbolických 50, 70 nebo 100 korun. Jejich seznam naleznou na webu divadla. Na tato představení zakoupí zaměstnanci ZČU po předložení JIS karty vstupenky s 50% slevou.

V zářijové nabídce zlevněných představení je i speciální repríza Dvořákovy Rusalky. Ve čtvrtek 7. září roli Ježibaby i Cizí kněžny ztvární Eva Urbanová. „Zpívat tyto dvě role v jednom večeru je opravdu velmi náročné a neobvyklé, protože jsou Dvořákem koncipovány pro dva rozdílné pěvecké obory, přestože libreto jejich spojení přímo nabízí. Je proto fantastické, když se objeví pěvecká osobnost formátu paní Urbanové, která je schopna plnohodnotně ztvárnit obě dvě,“ upozorňuje šéf opery Tomáš Pilař.

Mezi největší lákadla nové sezony, které v následujících měsících rozšíří i nabídku studentských lastminute, budou například původní český muzikál Zahrada divů nebo muzikálová komedie DONAHA!. Balet přinese taneční zpracování známé Manon v půvabném neoklasickém zpracování nebo inscenaci šéfa souboru Chaplin. Činohra chystá například klasiku v podobě hry Drahomíra a její synové či komedii Antonína Procházky Zácpa. Opera se pochlubí dramaturgickým unikátem – uvede jednu z nejstarších operních děl vůbec, Orfea Claudia Monteverdiho, a také zcela novou operu o přeštickém rodákovi Jakubu Janu Rybovi, kterou zkomponoval současný renomovaný skladatel Miroslav Kubička přímo pro DJKT.

Eva Urbanová vystoupí v plzeňském divadle ve čtvrtek 7. září.

Kateřina MODRÁ

06.09.17

Dny vědy a techniky se konaly již podvanácté

10.09.17