ZČU přivítala belgického velvyslance

Ve středu 6. září navštívil Západočeskou univerzitu v Plzni belgický velvyslanec J. E. Grégoire Vardakis. Šlo o historicky první návštěvu velvyslance Belgie na půdě univerzity. 

Rektor ZČU Miroslav Holeček pozval velvyslance Belgie během květnových Slavností svobody v souvislosti s významným oceněním, řádem Leopolda II., který byl letos v dubnu udělen Pavle Kocourkové, vyučující Ústavu jazykové přípravy. Toto významné ocenění získala za propagaci belgických veteránů a budování česko-belgických vztahů.
V průběhu středeční návštěvy představil rektor Miroslav Holeček velvyslanci Západočeskou univerzitu, její historii, strukturu a největší úspěchy. Jednalo se zejména o dalších možnostech spolupráce ZČU s Belgií. Belgický velvyslanec ocenil, že ZČU spolupracuje jak s frankofonními, tak vlámskými belgickými vysokými školami a zároveň ujistil rektora ZČU, že podpoří aktivity univerzity směřující k další spolupráci s Belgií.
Po úvodním jednání s rektorem ZČU a s Pavlou Kocourkovou přijal  belgický velvyslanec pozvání na prohlídku fakulty umění a designu Ladislava Sutnara, jejíž studenti jsou zapojeni do realizace dokumentárního snímku o belgických veteránech, který připravuje Pavla Kocourková. Pana velvyslance na FDU přivítali děkan, Josef Mištera a proděkan pro vnější a zahraniční vztahy, Vojtěch Aubrecht, který delegaci provedl celou fakultou.  

Galerie


Celouniverzitní

Kateřina MODRÁ

07.09.17


Student ZČU představí zákulisí Dakaru pohledem fotografa


Celouniverzitní

18

19.02.18


Miliardářem za 20 let? Petr Hrubý představí Broker Consulting


Studentské organizace

31

20.02.18


Fakulta aplikovaných věd zve na Večer otevřených dveří


Fakulta aplikovaných věd

151

19.02.18