Pomozte vybavit univerzitu v Afghánistánu

Kolegové z České zemědělské univerzity hledají možnosti partnerství v rámci rozvojového projektu „Increasing of education quality and strengthening of research capacities at the Bamyan University (Afghanistan)“, během kterého chtějí pomoci vybavit mladou univerzitu v Bamyanu v centrálním Afghánistánu.

Tato univerzita vznikla v roce 1996 a byla znovu otevřena v roce 2004 po pádu Talibanu. Na šesti fakultách studuje okolo 6 tisíc studentů ekonomii, společenské vědy, pedagogiku, přírodní vědy, zemědělství a geologii. Aby univerzita mohla plnit svoji vzdělávací a výzkumnou roli, potřebuje i nadále pro své fungování a další rozvoj pomoc případných zahraničních partnerů. V této fázi je poptávka po literatuře v angličtině, především týkající se oborů jako životní prostředí, zemědělství a ekonomika, dále laboratorním nábytku, vybavení, přístrojích a použitelných počítačů – tedy zboží, kterého je na afghánském trhu stále extrémní nedostatek. Pokud by se na ZČU našel požadovaný materiál, který by mohl být poskytnut zdarma k dispozici a měl potenciál posloužit na afghánské univerzitě v Bamyanu, je možné pro další informace kontaktovat Jiřího Preise z Fakulty ekonomické ZČU (jpreis@fek.zcu.cz).

Fakulta ekonomická

Jiří Preis

19.09.17

V Plzni se otevřou okna vesmíru