ZČU na veletrhu v Seville vyjednala nové destinace pro studijní stáže

Šest tisíc účastníků z 95 zemí světa se v polovině září sešlo ve španělské Seville, kde se konal již 29. ročník mezinárodního veletrhu European Association for International Education (EAIE). Na akci nechyběli ani zástupci ZČU.

Západočeská univerzita vystavovala v rámci stánku Study in the Czech Republic, který zaštiťuje Dům zahraniční spolupráce v Praze. Zapojilo se do něj celkem 19 českých vysokých škol. Za ZČU se účastnily zástupkyně Odboru zahraniční vztahy a Ústavu jazykové přípravy.

Proběhlo mnoho úspěšných jednání se stávajícími i budoucími zahraničními partnery. Studenti se tak mohou těšit na nové destinace pro své budoucí studijní stáže. Jsou jimi například španělské Universidad de Jaén, Universidad de Murcia, Universidad de Almería a Universidad de Alicante, francouzské Université de Bordeaux, Université Grenoble Alpes , nizozemská Avans Hogeschool, jihokorejská Dankook University či jihoafrická University of Pretoria.

Někteří ze stávajících partnerů ZČU nabídli doplnění smlouvy o výměně studentů o další obory, neboť rozšířili nabídku předmětů vyučovaných v angličtině pro krátkodobé stáže.

Více informací ke konferenci a veletrhu naleznete na stránkách EAIE a v kanceláři ZV UI112.

Letošní čtyřdenní program byl jako vždy velmi nabitý a nabízel velké množství workshopů, seminářů a jiných setkání pod zastřešujícím tématem mozaika kultur.

Galerie


ITMO Petrohrad

Stánek Study in the Czech Republic

Marquette University - každoroční projekty s fakultou ekonomickou

Hochschule Furtwangen

Zahraniční vztahy

Jana Ovsjanniková, Maryna Charlamova

21.09.17


Filmový festival Finále Plzeň hledá členy studentských porot


Celouniverzitní

2

16.01.18


Fakulta strojní zintenzivnila spolupráci s ukrajinskými univerzitami


Fakulta strojní

109

05.01.18


Do soutěže o Iberoamerickou cenu se mohou zapojit i studenti ZČU


Celouniverzitní

49

07.01.18