Ruské centrum nabízí výuku ruštiny zdarma

Zájemci o prohloubení znalostí ruského jazyka a získání nových informací o kultuře, zeměpisných zajímavostech nebo možnostech studia či cestování v Rusku mohou využít nové nabídky Ruského centra.

Ruské centrum při Ústavu jazykové přípravy ZČU v Plzni získalo od Fondu Russkij mir grant na realizaci projektu praktický kurz ruského jazyka pro rozvoj prezentačních dovedností a komunikace. Lekce jsou určené  studentům a doktorandům ZČU, kteří plánují výjezd do Ruska s cílem učební stáže nebo vědecké činnosti, dále pak vědeckým i administrativním pracovníkům, kteří potřebují ruský jazyk v práci a při vědecké činnosti nebo plánují výjezd do Ruska s cílem učební stáže, konference nebo vědecké činnosti. A v neposlední řadě všem, kteří mají zájem o konverzaci v ruštině s rodilým mluvčím.

Kurzy se konají každé pondělí v Ruském centru od 14:50 hodin. Vzhledem k tomu, že je projekt realizován z prostředků grantu, je účast na hodinách zdarma a pro studenty ZČU i bez uplatnění kreditů. Po ukončení kurzu získá každý účastník certifikát o absolvování.

Podrobnější informace naleznou zájemci na webu Ruského centra, případně jej mohou hned kontaktovat.

Ústav jazykové přípravy

Mgr. Vlasta Klausová

25.09.17

Fakulta zdravotnických studií slaví desáté narozeniny