Poznejte Univerzitní knihovnu. On-line i osobně na exkurzi

Začátek studia na ZČU usnadní knihovna nováčkům exkurzemi, během nichž představí své služby. Zváni jsou i všichni ostatní, které zajímá, co vše knihovna nabízí. K dispozici je i on-line průvodce.

On-line průvodce knihovnou si můžete prolistovat třeba hned teď. Najdete v něm nejen informace o výpůjčkách knih a elektronických informačních zdrojích, ale i o týmových a individuálních studovnách.

Exkurze po Univerzitní knihovně jsou naplánovány na celý říjen, a to vždy v pondělí a ve středu od 10 a 13 hodin. Co vše knihovna nabídne?

• prozradí, jak fungují její výpůjční služby
  • poradí, jak se orientovat ve volném výběru nebo jak si objednat knihu ze skladu
  • upozorní na možnost meziknihovní výpůjční služby a popíše, jak funguje
  • představí elektronické informační zdroje a doporučí, jak je co nejlépe využívat
  • seznámí s reprografickými službami knihovny (kopírování, tisk, skenování)
  • v některých knihovnách představí individuální/týmové studovny
  • zmíní možnost půjčování čteček e-knih, v některých knihovnách i notebooků nebo tabletu
  • poradí, jak snadno vracet knihy pomocí biblioboxů i po zavírací době knihovny
  • seznámí s otevírací dobou knihoven
  • představí on-line katalog, knihovní web a facebook
Pro více informací sledujte facebooku a web knihovny.

Univerzitní knihovna

Jakub Pokorný

25.09.17

Akademici a studenti katedry archeologie dokumentovali v Oši archeologické nálezy