Školáci už mají indexy. Strojní fakulta zahájila Dětskou technickou univerzitu

Na slavnostní imatrikulaci ve středu 27. září přivítal děkan Fakulty strojní ZČU Milan Edl 38 dětí ve věku od 7 do 14 let. Školáci převzali indexy a zapsali se ke studiu na Dětské technické univerzitě. Té letos fakulta pořádá první ročník.

Cílem projektu je prostřednictvím plnohodnotné a smysluplné volnočasové aktivity přiblížit žákům prvního a druhého stupně základních škol svět techniky. Hned ve středu si děti prohlédly budovu fakulty, kde budou do května roku 2018 navštěvovat kroužky. Pod dohledem zkušených odborníků – pracovníků fakulty a partnerů z průmyslové praxe – si malí posluchači vyzkouší nespočet experimentů napříč všemi katedrami. Seznámí se tak s množstvím zařízení, kterými je fakulta vybavena. 

„Budou se věnovat 3D tisku z plastu a kovu, výrobě frézovaných zvířátek a figurek, chemickým experimentům, zkoumání vlastností materiálů, parní turbíně a větrné energii, výrobním strojům a zařízením. V neposlední řadě navštíví i Regionální technologický institut – výzkumné centrum Fakulty strojní ZČU,“ uvádí za organizátory Eva Krauzová.

„Naší snahou je ukázat žákům, že technika nejsou jen dlouhé a složité matematické výpočty, které vídají v učebnicích, na tabulích nebo fotografiích, ale že to může být především zábava,“ doplňuje děkan fakulty Milan Edl a dodává: „Byli bychom rádi, kdyby se podařilo alespoň část dětí pro techniku nadchnout a rozhodly se ji v budoucnu studovat.“

Jednotlivé aktivity budou probíhat vždy ve středu od 15 hodin. Celý program bude zakončen slavnostní promocí spojenou s předáním diplomů úspěšným absolventům z rukou děkana. Bližší informace o projektu jsou k dispozici na webu projektu.

Galerie


Fakulta strojní

Hana PRAŽÁKOVÁ

03.10.17


Dnes na ZČU startují dvě největší letní školy


Celouniverzitní

350

09.07.18


Na Universitas jsou české vysoké školy slyšet silněji


Celouniverzitní

38

08.08.18


Racing Team Pilsen přivezl z Itálie sedmé místo


Fakulta aplikovaných věd

219

18.07.18