Thomas Nichols v Kulturce prozradí, jak fungují dezinformační praktiky a jak se bránit propagandě

Profesor Thomas Nichols přednáší bezpečnostní politiku na několika amerických vysokých školách, včetně Harvardovy univerzity, a je častým komentátorem v amerických médiích. Svou přednášku v Plzni přednese ve středu 11. října od 17 hodin v Kulturce v Sedláčkově ulici.
Dezinformační weby mají dnes na českém internetu silné zastoupení a negativně ovlivňují i ty, kteří manipulativním zprávám přímo nevěří, i ty, kteří je prvotně nečtou.

Nichols  bude mluvit o vývoji dezinformací, o tom, jak rozpoznat dezinformační techniky a čelit šíření dezinformací. Objasní, jak například funguje ruský propagandistický aparát a proč je pro zdravou demokracii důležité, aby si lidé vytvářeli své názory na základě pravdivých informací a faktů. S účastníky setkání bude také diskutovat o tom, proč je důležité se před škodlivým vlivem propagandy bránit a jak rozpoznat, že s vámi někdo manipuluje.

Akce proběhne v anglickém jazyce.

Hana PRAŽÁKOVÁ

06.10.17

Tým studentů ZČU představil pátou generaci vozu Formula Student

27.06.18