Ruské centrum vysílá studenty na Světový festival mládeže a studentstva

Ve dnech 14. - 22. října se v ruském olympijském městě Soči uskuteční XIX. světový festival mládeže a studentstva. Zástupci ZČU na něm nebudou chybět.

Ruské centrum při Ústavu jazykové přípravy ZČU získalo možnost vyslat studenty na XIX. světový festival mládeže a studentstva do Soči. Veškeré náklady spojené s cestou a pobytem hradí zřizovatel Ruského centra Fond Russkij mir. Za Západočeskou univerzitu na akci vyrazí student magisterského programu na katedře ruského a francouzského jazyka fakulty pedagogické Martin Szarowski a doktorand katedry podnikové ekonomiky a managementu fakulty ekonomické Pavel Mlnářík. Oba studenty vybrala vedoucí Ruského centra Vlasta Klausová nejen proto, že absolvovali kurzy ruštiny, ale pravidelně se v centru účastní také hodin ruské konverzace, filmového klubu nebo posezení k různým svátkům čí výročím a ochotně s Ruským centrem stále spolupracují.

Mládežnické festivalové hnutí začalo v roce 1945, kdy byla na Světové konferenci mládeže v Londýně založena Světová federace demokratické mládeže. První světový festival mládeže a studentstva se uskutečnil v roce 1947 v Praze. Zúčastnilo se jej 17 tisíc chlapců a dívek ze 71 zemí.

Hlavní akce letošního festivalu se uskuteční v olympijském parku. Další program bude probíhat na několika desítkách scén po celém městě. První den festivalu tradičně zahájí slavnostní průvod mládeže a studentstva v Moskvě. Diskusní programy, veřejné debaty s odborníky, otevřené posluchárny Mezinárodní univerzity v Soči a vědecké konference – to jsou některé z chystaných akcí. Hlavními tématy budou kultura a globalizace, globální ekonomika, znalostní ekonomika, rozvoj společenských institucí, politika a mezinárodní bezpečnost.

Po návratu ze Soči uspořádá Ruské centrum s oběma studenty o festivalu besedu.

Galerie


Ústav jazykové přípravy

Vlasta Klausová

13.10.17


ZČU pořádá 6. národní konferenci transferu technologií


Celouniverzitní

205

15.05.18


Celouniverzitní pochod Exodus zamíří tentokrát na Radyni


Zahraniční vztahy

26

09.05.18


Na závěrečném koncertě akademického roku zazpívaly české a bavorské sbory


Celouniverzitní

127

11.05.18