Jana Sováková z FPE se setkala s oceňovanou ruskou spisovatelkou

Členka katedry ruského a francouzského jazyka fakulty pedagogické Jana Sováková se v pondělí 9. října setkala se současnou ruskou prozaičkou tatarského původu Guzel Jachinovou. Její románový debut z roku 2016 Zulejka otevírá oči se brzy po vydání stal v Rusku bestselerem, přeložen byl do 24 jazyků včetně češtiny. Probíhají přípravy filmového zpracování.

Kniha popisuje příběh Tatarky Zulejky, které roku 1930 zabijí muže a těhotnou ji pošlou do vyhnanství na Sibiř. Spolu s ostatními vysídlenci musí bojovat o přežití v pusté tajze.

Spisovatelka, která na tři dny navštívila Prahu, je považována za mimořádný talent. Jana Sováková s ní během setkání hovořila nejen o románu, ale také o jejích plánech do budoucna. Autorka, vzhledem ke své národnosti, byla mile překvapena  informací o probíhající vzájemné výměně studentů mezi FPE ZČU a pedagogickým institutem v  Jelabuze, která se nachází na území Tatarstánu.

Josef Kepka

16.10.17

Sportovně zaměření studenti se mohou hlásit do sportovní reprezentace Western Stars

02.07.18