Ateliér Design kovu a šperku zve na svou doposud největší výstavu

Svým rozsahem jedinečná prezentace proběhne od 27. října do 12. listopadu v Galerii Sýpka Klenová na Klatovsku. Předvede díla studentů a absolventů ateliéru. Slavnostní otevření výstavy se uskuteční ve čtvrtek 26. října od 17 hodin.

Po téměř deseti letech svého působení v rámci Západočeské univerzity v Plzni se ateliér Design kovu a šperku vyprofiloval do takové profesionální úrovně, že pravidelně sklízí úspěchy nejen na vnitrostátní, ale i na mezinárodní scéně autorského šperku. „Bez nadsázky lze říci, že rozsahem a náplní bude připravovaná prezentace ve svém oborovém zaměření jednou z největších výstav autorského šperku v celé Evropě,“ uvádí na svém webu galerie.

Šperk je pro nás jedinečné výtvarné médium, autorské sdělení, způsob komunikace a okouzlení. Učíme se jít cestou hledání krásy kolem nás i v nás. Studenty vedu tak, aby si byli vědomi své zodpovědnosti k tvorbě vůči sobě samým, ale i všem ostatním. Aby se naučili věřit tomu, co vytvářejí, a cokoliv, čím se zabývají, neřešili jen povrchně a z každého tématu vytěžili maximum. Není malých témat, stejně jako není možné cokoliv obejít,“ říká vedoucí ateliéru Design kovu a šperku Petr Vogel.

Autoři výstavy chtějí představit a demonstrovat nejen určitou sounáležitost v myšlenkovém pojetí hodnot, spolu s náročností a variabilností řemeslně-materiálového zpracování, ale i v konečném důsledku zrcadlí nastavenou kvalitu měřítek vnímání autorského šperku.

Společně s výstavou je vydáván reprezentativní, výběrový katalog prací, který vznikl pod záštitou a za finanční podpory hejtmana Plzeňského kraje Josefa Bernarda.

Galerie Sýpka Klenová má otevřeno od úterý do neděle od 10:00 do 12:00 hodin a od 12:30 do 16:00 hodin. 

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

Lenka THOMAYER OPATRNÁ

24.10.17


Velvyslankyně Mexika navštívila Západočeskou univerzitu


Celouniverzitní

82

19.07.18


Univerzita třetího věku spustí elektronické rezervace


Celouniverzitní

45

15.08.18


Srpnové letní školy budou zaměřené na kybernetiku, elektrotechniku a mechaniku


Celouniverzitní

53

14.08.18