Ateliér Design kovu a šperku zve na svou doposud největší výstavu

Svým rozsahem jedinečná prezentace proběhne od 27. října do 12. listopadu v Galerii Sýpka Klenová na Klatovsku. Předvede díla studentů a absolventů ateliéru. Slavnostní otevření výstavy se uskuteční ve čtvrtek 26. října od 17 hodin.

Po téměř deseti letech svého působení v rámci Západočeské univerzity v Plzni se ateliér Design kovu a šperku vyprofiloval do takové profesionální úrovně, že pravidelně sklízí úspěchy nejen na vnitrostátní, ale i na mezinárodní scéně autorského šperku. „Bez nadsázky lze říci, že rozsahem a náplní bude připravovaná prezentace ve svém oborovém zaměření jednou z největších výstav autorského šperku v celé Evropě,“ uvádí na svém webu galerie.

Šperk je pro nás jedinečné výtvarné médium, autorské sdělení, způsob komunikace a okouzlení. Učíme se jít cestou hledání krásy kolem nás i v nás. Studenty vedu tak, aby si byli vědomi své zodpovědnosti k tvorbě vůči sobě samým, ale i všem ostatním. Aby se naučili věřit tomu, co vytvářejí, a cokoliv, čím se zabývají, neřešili jen povrchně a z každého tématu vytěžili maximum. Není malých témat, stejně jako není možné cokoliv obejít,“ říká vedoucí ateliéru Design kovu a šperku Petr Vogel.

Autoři výstavy chtějí představit a demonstrovat nejen určitou sounáležitost v myšlenkovém pojetí hodnot, spolu s náročností a variabilností řemeslně-materiálového zpracování, ale i v konečném důsledku zrcadlí nastavenou kvalitu měřítek vnímání autorského šperku.

Společně s výstavou je vydáván reprezentativní, výběrový katalog prací, který vznikl pod záštitou a za finanční podpory hejtmana Plzeňského kraje Josefa Bernarda.

Galerie Sýpka Klenová má otevřeno od úterý do neděle od 10:00 do 12:00 hodin a od 12:30 do 16:00 hodin.

Lenka THOMAYER OPATRNÁ

24.10.17

Velvyslankyně Mexika navštívila Západočeskou univerzitu

19.07.18