Filozofická fakulta pořádala mezinárodní konferenci zaměřenou na odborný text ve francouzštině

Katedra románských jazyků FF pořádala ve dnech 12. a 13. října mezinárodní konferenci Texte de spécialité, texte scientifique  à l’université, která se zaměřila na specifika odborného francouzského textu v kurzech pro vysokoškolské studenty.
Konference se zúčastnili referující z Francie, Španělska, Alžírska, Arménie, Polska a České republiky - kromě členů pořádající Katedry románských jazyků na ní vystoupili také kolegové z Univerzity Karlovy v Praze, Masarykovy univerzity v Brně a Ostravské univerzity.

V pátek 13. října se konference zúčastnila kulturní atašé francouzské ambasády Helene Buisson, která ocenila vysokou úroveň prezentovaných příspěvků. Účastníky konference přišel rovněž pozdravit ředitel Francouzské aliance v Plzni pan Fredy Tabourin. Konference dala impuls k vytvoření sítě pracovišť, která se zabývají odbornou jazykovou výukou.

Fakulta filozofická

Helena Horová

24.10.17

Architekt zve zaměstnance ZČU na procházky kampusem