Nadace Vodafone hledá technologické startupy se sociálním dopadem

Laboratoř Nadace Vodafone vyhlašuje 5. ročník programu, který podporuje technologické startupy se sociálním dopadem. Nově se do projektu mohou zapojit i jednotlivci a neformální týmy. Uzávěrka přihlášek je 31. října.

Do Laboratoře se mohou přihlásit zavedené firmy, které chtějí svůj projekt posunout dále, ale i jednotlivci s pouhým nápadem. Přihlášené projekty mají přinášet nové řešení konkrétního společenského problému a využívat moderních informačních a komunikačních technologií. Zaměřovat se mohou např. na vzdělávání, rozšiřující přístup ke zdrojům pro osoby ohrožené na trhu práce nebo osoby ohrožené sociálním vyloučením. Podnikatelské nápady také mohou podporovat a rozvíjejí sociální podnikání, komunitní rozvoj či tvorbu pracovních příležitostí.

Doposud Laboratoř Nadace Vodafone podpořila 39 projektů, z nichž třetina je dlouhodobě ekonomicky udržitelná. Jednalo se například o projekt Rekola zaměřený na sdílení jízdních kol na základě jednoduché aplikace, portál Darujeme.cz, který neziskovkám i dárcům zpřístupňuje důvěryhodné a přehledné prostředí pro pro online dárcovství, či aplikaci BlindShell, která zpřístupní zrakově postiženým uživatelům telefony s operačním systémem Android.

Z přihlášených bude vybráno až 50 projektů, které postoupí do dalších fází projektu. Zkušení mentoři postupně jednotlivé týmy provedou celým procesem tvorby sociálního produktu až po vstup na trh a zprostředkování kontaktů na investiční komunitu a zajištění startovního financování.

Více informací zájemci najdou na webu projektu, kde je možné se také přihlásit.

Hana PRAŽÁKOVÁ

25.10.17

Letní škola virtuální reality naučí, jak si udělat vlastní hru

Fakulta strojní