Chytré rukavice SensPro se už prodávají, zájem je velký

Chytré hasičské rukavice SensPro už jsou v prodeji. Na trh je přinesla firma Holík International - člen českého konsorcia, které za vývojem hasičského oděvu stojí. Prodej odstartoval na veletrhu A+A v Düsseldorfu minulý týden. Podle ředitele vývoje ve firmě Holík International Tomáše Pekaře vzbudila rukavice mimořádnou pozornost. 

Rukavice mohou být součástí chytrého hasičského zásahového oděvu smartPRO, tvořeného také kalhotami, bundou a botami, není to však nutná podmínka. "Rukavici je samozřejmě možné využívat i jako samostatnou ochrannou pomůcku. Umí měřit teplotu na svém povrchu i vzdálenou teplotu míst, na které se namíří laserovým paprskem. Měřené informace se přenášejí do aplikace v mobilním telefonu," přibližuje funkce rukavic SensPro Petr Kašpar z Regionálního inovačního centra elektrotechniky (RICE) Fakulty elektrotechnické Západočeské univerzity v Plzni.

Ta je společně se společnostmi Vochoc, Holík International, Elitronic a Applycon členem úspěšného konsorcia, které zvítězilo v prosinci loňského roku v mezinárodním předkomerčním tendru organizovaném v rámci projektu Smart@Fire. Veškerá kritéria tendru včetně závěrečných testů splnilo konsorcium jako jediné z 54 uchazečů, a vytvořilo si tak vynikající předpoklady pro úspěch ve výběrových řízeních na dodávku chytrých hasičských obleků pro hasiče z Belgie, Francie, Německa a Velké Británie, které jsou v následujících třech letech připraveny za tyto technologie zaplatit přibližně 15 milionů eur. Zásahový oblek smartPRO získal také letos v březnu ocenění Zlatý Amper na veletrhu Amper v Brně, když zvítězil v konkurenci 29 exponátů.

"Ačkoliv to nebývá v tomto oboru zvykem, přímo na veletrhu v Düsseldorfu jsme obdrželi několik objednávek vzorků rukavic. Zájem o rukavice projevily Německo, Turecko, Čína, ale i Česká republika,"  říká Tomáš Pekař, ředitel vývoje ve firmě Holík International. "Výstava nám přinesla možnost prohloubit vztahy se současnými zákazníky, navázat nové kontakty a především možnost prezentovat naši mimořádnou novinku, rukavice SensPro, širokému plénu," doplňuje Tomáš Pekař. Chytré rukavice s integrovaným senzorovým systémem a příslušejícím softwarovým vybavením vyjde asi na 500 EUR.

 

Galerie


Fakulta elektrotechnická

Šárka Stará

26.10.17


Fakulta pedagogická na bývalé pracovníky nezapomíná


Fakulta pedagogická

114

01.12.17


Studenti FEL převzali ocenění. Na soutěži bodovala i fakulta


Fakulta elektrotechnická

173

30.11.17


Na vítězné mapě intenzity dopravy se podíleli odborníci z fakulty aplikovaných věd


Fakulta aplikovaných věd

25

30.11.17