Novým děkanem FEL bude Zdeněk Peroutka

Akademický senát Fakulty elektrotechnické (FEL) Západočeské univerzity zvolil ve středu 1. listopadu kandidáta na děkana na funkční období 2018 - 2022. Stane se jím dosavadní ředitel a vedoucí výzkumného programu Regionálního inovačního centra elektrotechniky (RICE) při FEL a proděkan pro vědu a strategii prof. Ing. Zdeněk Peroutka, Ph. D.


Z 18 přítomných senátorů dalo v tajném hlasování Zdeňku Peroutkovi svůj hlas 16 senátorů. Po jmenování rektorem se ujme funkce děkana v březnu 2018.

Kromě Zdeňka Peroutky se o post děkana ucházeli další dva kandidáti - Jiří Masopust z katedry aplikované elektroniky a telekomunikací a zástupce vedoucího katedry elektroenergetiky a ekologie Emil Dvorský. Dosavadní děkan FEL Jiří Hammerbauer vedl fakultu dvě po sobě jdoucí funkční období, a znovu tak kandidovat nemohl.

Zdeněk Peroutka (1976) vystudoval Fakultu elektrotechnickou ZČU, obor komerční elektrotechnika (2000), absolvoval zde i doktorské studium, a to v oboru elektrotechnika a informatika, v roce 2007 se na fakultě habilitoval a o pět let později byl jmenován profesorem v oboru výkonová elektronika a pohony. Během své kariéry získal dva mezinárodní patenty, výsledky jeho vědecké činnosti v oblasti pohonů a systémů pro dopravní techniku dovedl až ke komerčnímu využití v oblasti průmyslu.

Od roku 2010 působí Zdeněk Peroutka na elektrotechnické fakultě jako proděkan pro vědu a strategii, v letech 2010 – 2016 byl vědeckým ředitelem RICE a v červnu loňského roku se stal jeho výkonným ředitelem.  

Jakožto ředitel RICE a proděkan je Zdeněk Peroutka členem současného vedení fakulty a na její směřování chce navázat. Dosavadního děkana Jiřího Hammerbauera by rád viděl v pozici proděkana pro vědu a nadále spolupracovat chce i s Jiřím Tupou, proděkanem pro rozvoj.

Podle Zdeňka Peroutky je nyní potřeba stabilizovat tým akademických pracovníků na fakultě a držet jeho vysokou kvalitu. Chtěl by obměnit strukturu studia a oborů, akreditovat jeden bakalářský program Elektrotechnika a informatika se specializacemi a navazující magisterské studium koncentrovat do menšího počtu oborů. Jasným cílem je také zvýšení počtu studentů FEL. Chce se také více otevřít zahraničí a zařadit fakultu po bok evropských lídrů.


Galerie


Fakulta elektrotechnická

Šárka Stará

01. 11. 17


International Day 2018 je tady!

Festival Konference Studium

Zahraniční vztahy

03. 12. 2018

Student Fakulty strojní uspěl v soutěži Cena Emila Škody

Soutěž Studenti Úspěchy

Fakulta strojní

05. 12. 2018

Filozofická fakulta se těší na nové prostory

Studenti Univerzita Zaměstnanci

Fakulta filozofická

23. 11. 2018