Spolupráce s ukrajinskými univerzitami dostává jasnější obrysy

V úterý 31. října se uskutečnilo první společné jednání zástupců Západočeské univerzity a ukrajinských univerzit sídlících ve městech Oděsa, Charkov, Sumy a Vinicu. Spolupráce, která byla podpisem stvrzena letos v létě, tak dostává konkrétní podobu.
Představitele ukrajinských technických univerzit přivítal rektor Miroslav Holeček a děkan fakulty strojní Milan Edl. První společný kulatý stůl proběhl v duchu vzájemného seznamování a přesnějšího vymezení spolupráce. Za Západočeskou univerzitu se  ukrajinským kolegům představily fakulta strojní, fakulta aplikovaných věd a fakulta elektrotechnická.

Projekt, který je financován z grantu České rozvojové agentury, je tvořen třemi částmi - příprava projektů na podporu mobilit studentů a akademických pracovníků, sdílení zkušeností v oblasti zavádění kvality a krátkodobé vzdělávací aktivity. Tématy, v jejichž rámci by se spolupráce měla odehrávat, je nukleární energetika, energetika obecně a doprava.

Jednání, jehož první část se uskutečnila v úterý 31. října, pokračovalo ve středu 1. listopadu prohlídkou Fakulty strojní ZČU a následně bylo zaměřeno na témata kvalita, energetika a doprava. Představitelé ukrajinských univerzit poté navštívili společnost Škoda Transportation a exkurzím byl věnován i program jejich třetího dne stráveného v Plzni, tentokrát se blíže seznámili se společností Doosan Škoda Power, navštívili reaktorovou halu Škody JS a odpoledne také areál Škody JS v Plzni - Bolevci.

Návštěva nastartovala vzájemnou spolupráci, pro letošní rok je plánován ještě druhý kulatý stůl na Ukrajině.

Fakulta strojní

Šárka Stará

02.11.17

Jak podpořit osoby se specifickými potřebami? Konference Dobrá praxe umožní výměnu zkušeností