Dětské sbory v Plzni zazpívají pro Stonožku

Koncert se uskuteční ve čtvrtek 16. listopadu v Divadle Josefa Kajetána Tyla. Výtěžek vstupného bude věnován hnutí Na vlastních nohou – Stonožka, s nímž prostřednictvím výzkumu spolupracuje i ZČU.

Výzkumné centrum NTIS a Dětská klinika Fakultní nemocnice Plzeň spolupracují na vývoji aplikace, která bude napomáhat v diagnostice, léčbě, a především výzkumu Crohnovy choroby u dětí.

Koncert Dětské sbory pro Stonožku pořádají ZUŠ Nýřany a ZUŠ Josefa Kličky Klatovy ve spolupráci s Divadlem Josefa Kajetána Tyla a městem Plzeň. Předprodej vstupenek probíhá v denní pokladně DJKT, Smetanovy sady 16.

Crohnova choroba je nevyléčitelné chronické zánětlivé onemocnění různých částí trávicího traktu, jež provází pacienty téměř celý život. Počet nemocných se každoročně zvyšuje. Lékaři z Dětské kliniky Fakultní nemocnice v Plzni nyní testují základní verzi interaktivního softwaru, na jehož vývoji pracují výzkumníci z centra NTIS a který je určen pro sběr a zpracování dat dětí se střevními záněty. Software bude dále schopen poskytnout statistické a prognostické výstupy.

Hnutí Na vlastních nohou – Stonožka je humanitární a mírová organizace, v níž děti pomáhají jiným dětem. V hnutí se angažují tisíce dětí a stovky učitelů v českých školách, finanční prostředky získávají organizováním Stonožkových týdnů či pořádají prodejní výstavy, sbírky, koncerty a jiná vystoupení na pomoc nemocným a postiženým dětem v ČR i v jiných zemích světa.

Galerie


Celouniverzitní

Hana PRAŽÁKOVÁ

03.11.17


Zaměstnanci ZČU mohou cvičit


Fakulta strojní

245

03.09.18


Západočeská univerzita otevře poradnu pro arabské studenty


Celouniverzitní

360

28.08.18


Kniha Sutnar Shapes získala prestižní designové ocenění Red Dot


Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

123

28.08.18